loader
Porady

Jak dbać o baterię w smartfonie?

Szybko rozładowująca się bateria w smartfonie to poważny problem, który będzie uprzykrzał nam życie szczególnie gdy korzystamy z telefonu w pracy albo w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. warto więc zadbać o jej żywotność jak najbardziej wydłużyć.

Jak użytkować baterię

Podstawowa sprawa to odpowiednie korzystanie z urządzenia, choć tak czy tak starzeniu baterii nie da się przeciwstawić. Każdy akumulator dysponuje określonymi cyklami ładowania, których przekroczenie sprawia, że nie będzie w stanie podtrzymać wystarczającej ilości energii do zasilania posiadanego urządzenia.

Żywotność jest jednak taka, że przez wiele lat można z niej korzystać. Jednak aby tak się stało trzeba o niektórych kwestiach pamiętać. Użytkownicy telefonów popełniają sporo błędów, które sprawiają, że funkcjonalność baterii jest mniejsza i czas pracy jest krótszy. Dlatego dochodzi do tego, że po kilku godzinach będzie się rozładowywać.

Wszystko to sprawia, że warto poruszać kilka istotnych kwestii, które decydują o kondycji baterii. Warto również zobaczyć jakie mity odnośnie tego tematu nadal panują i postarać się o ich obalenie.

Rozładowanie baterii z głową

Wiele osób nadal myśli, że akumulator przed podłączeniem musi być całkowicie rozładowany, bo inaczej ulegnie uszkodzeniu. To jednak pogląd błędny, który ma swój korzeń w bateriach kadmowych, gdzie konieczna była ich kalibracja, dlatego najlepszym rozwiązaniem było ich doprowadzenie do stanu całkowitego rozładowania. Obecnie wygląda to już inaczej mamy baterie litowo – jonowe, w których takie rozładowanie nie powinno mieć miejsca i może prowadzić do uszkodzenia takiej baterii. Do ładowania powinna być podpięta w momencie, gdy zostanie jej około 20%. To najwyższy czas na to, by rozpocząć ładowanie.

jak ładować baterię w telefonie?

Jak ładować?

Kolejny mit dotyczy tego, że ludzie uważają, że baterię trzeba ładować tylko do 100%, a gdy dalej zostanie pod prądem zostanie uszkodzona. To również błąd, ponieważ obecnie baterie są skonstruowane w taki sposób, że będą ładowane do 100% i następuje odcięcie sprzętu od prądu. dlatego zostawienie urządzenia pod ładowarką na całą noc będzie bezpieczne zarówno dla baterii jak i dla domowych rachunków za energię.

Korzystanie ze smartfona

Niektórzy wyłączają wszystkie programy, których w danym momencie nie używają, by w ten sposób oszczędzać baterię. Jednak to błąd, ponieważ najlepiej wyjść z aplikacji i zostawić ją w tle. Wtedy zostanie zamrożona z danymi w pamięci Ram i zużyje mniej energii niż jej wyłączenie a następnie jej uruchomienie. Jednocześnie można sprawdzić jakie aplikacje zużywają tej energii najwięcej i następnie doprowadzić do tego, by te właśnie aplikacje, które rzeczywiście nie są używane wyłączyć.

Jaką ładowarkę kupić?

Jeśli chcemy do urządzenia kupić ładowarkę to najlepiej decydować się na oryginalny sprzęt. Tylko oryginalna ładowarka zagwarantuje najlepszą pracę będzie gwarantować ładowanie z odpowiednim przepływem prądu. tanie ładowarki nie są w stanie tego zagwarantować a ich praca może prowadzić do osłabienia baterii i dalszej degeneracji przez co czas jej pracy będzie się zmniejszał.

 

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty