loader
Smartfony z Chin

Chiński telefon

Czy kupować chiński telefon?

Jeszcze jakiś czas temu większości z nas wydawało się, że urządzenia z Chin po prostu są tandetne i ich kupowanie nie ma sensu. Obecnie jednak sytuacja wygląda już troszkę inaczej. Na rynku są liczne urządzenia z Chin, przede wszystkim smartfony, które zbierają wiele pozytywnych opinii. Wymienić można między innymi takie marki jak Xiaomi, ZTE, Huawei, Meizu, LeTV, Umi czy Oppo. Czasami więc warto się zastanowić czy przypadkiem zakup takiego sprzętu nie będzie dobrym wyborem.

Chińskie firmy obecnie zwracają uwagę na to jak ich urządzenia są wykonane. Coraz częściej okazuje się, że to właśnie urządzenie chińskie jest wykonane lepiej niż ten sprzęt, który pochodzi od znanego producenta. Dzieje się tak z prostego powodu. Mianowicie chińskie firmy chcą na rynku zaistnieć i muszą zwracać uwagę na te przygotowywane przez siebie urządzenia, by rzeczywiście mieć pewność, że ten sprzęt przypadnie do gustu użytkownikom, będzie zbierał pozytywne opinie i tym samym będzie się dobrze sprzedawał. Te urządzenia, które już są doskonale znane pod kątem marki nie muszą tak mocno walczyć o pozycję na rynku ponieważ są już doskonale znane przez użytkowników. Nie zawsze więc dba się o ich jakość wykonania.

Wygląd i niższa cena

Chińczycy lubią ciągle kontrolować to jak rozwija się rynek urządzeń od innych producentów, na pewno podglądają konkurencję i zwracają uwagę na to jakie rozwiązania wprowadzane są do sprzedaży. Obok tego jednak widać, że takie firmy również dość często mają swoje estetyczne, autorskie projekty. Jak się na nie zwróci uwagę to można zauważyć, że te projekty rzeczywiście świetnie się sprawdzają, są bardzo pozytywnie oceniane.

Tani nowoczesny smartfon

Przykładów może być wiele, często jednak jest tak, że jeśli ma się w ręku urządzenie takie jak OnePlus X czy Huawei P8 wydaje się, że ma się urządzenie znacznie droższe. Jeśli chodzi o te różnice między sprzętami jakie się pojawiają może być wiele, trzeba zwrócić na to uwagę kupując konkretne urządzenie i zobaczyć czy akurat ten sprzęt będzie nam odpowiadał.

Urządzenia z DualSIM i skanerem tęczówki

Dla wielu osób trudno wyobrazić sobie urządzenie, które przyjmować będzie tylko jedną kartę SIM. Praktycznie każde urządzenie z Chin ma właśnie DualSIM. Jednak należy uważać i sprawdzić czy dane urządzenie, które chce się kupić będzie pracowało w tych częstotliwościach jakie funkcjonują w naszym kraju. Od tego bowiem będzie zależeć czy w ogóle ten sprzęt będzie można w naszym kraju wykorzystywać, czy będzie dało się z niego dzwonić. Ciekawym rozwiązaniem jest także skaner tęczówki oka, ale co ciekawe jest to propozycja, która nie pochodzi od tych najbardziej popularnych na rynku firm, ale przygotowana została przez firmę UMI, która pochodzi właśnie z Chin. Można się spodziewać, że w kolejnych latach mogą być spory o to, kto tak naprawdę to nowoczesne, innowacyjne rozwiązanie wprowadził na rynek.

Jednak warto również pamiętać, że nie koniecznie te najbardziej popularne, nowoczesne rozwiązania pochodzą od tych największych graczy na rynku. 

Zobacz ranking smartfonów z Chin na dragonist.pl >>

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty