loader
Porady

Jak wybrać tani i dobry smartfon?

Analizujemy ofertę rynkową jeśli chodzi o smatfony i wskazujemy na co mogą sobie obecnie pozwolić osoby, które mają ograniczony budżet. Oczywiście tani smartfon to dla niektórych hasło, które brzmi jak oksmoron, jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, że są pewne ograniczenia jakie narzuca budżet i tym samym trzeba szukać tańszego sprzętu. Jednak i do 800 złotych znaleźć można interesujące propozycje. Rynek jest bowiem tak szeroki i zróżnicowany, że nie powinniśmy się obawiać konieczności wyboru sprzętu, który będzie słabo przystosowany do programów i aplikacji, które są najnowsze. Właściwie wręcz przeciwnie ograniczenia są wynikiem głównie tego jakie materiały konstrukcyjne są wykorzystywane. Decydując się na tańszy sprzęt musimy zastanowić się do czego dane urządzenie będzie wykorzystywane.

Musimy przemyśleć czy chcemy mieć centrum multimedialne, urządzenie, które będzie robić ładne zdjęcia czy urządzenie, które ma mieć świetny ekran, albo być wydajne w grach. Warto zwrócić uwagę na czas pracy na baterii, zastanowić się nad tym jak będzie urządzenie wyglądać.

Gdy nad tymi kilkoma sprawami się zastanowimy to szybko uda się niektóre sprzęty z wyboru wyeliminować i podjęcie decyzji będzie łatwiejsze. Warto jednak pamiętać, że np. trudno będzie znaleźć tani sprzęt pozwalający na grę w najlepsze rynkowe produkcje.

Tani, dobry smartfon – na co zwrócić uwagę?

Skoro wiadomo jakie są możliwości co do wyboru sprzętu to trzeba przejść do tego co na rynku się znajdje. A jest tego naprawdę sporo. Dlatego przy wyborze trzeba uwzględniać najważniejsze parametry techniczne takiego sprzętu.

Procesor

Zacząć można od najważniejszego a mianowicie procesora. Wcale nie musi być tak, żę w niskiej cenie dostaniemy słaby procesor. W przyjętym przedziale można znaleźć urządzenia, które mają cztery rdzenie, niektóre nawet 8. Taktowanie będzie na poziomie około 2 Ghz.

RAM

Druga sprawa to pamięć RAM, która jak wiadomo będzie bardzo ważna, dlatego warto się tutaj kierować zasadą, że im więcej tym lepiej. W tej cenie znajdziemy zazwyczaj 2 GB, ale pojawiają się także niektóre urządzenia otrzymujące w tym sprzęcie nawet3 i 4 GB RAM.

Wyświetlacz

Najtańsze urządzenia otrzymują ekrany typu TN, które dają przeciętną jakość obrazu. Jeśli jednak poszukamy to w tej kategorii cenowej będzie można znaleźć urządzenia, które otrzymują IPS albo nawet super AMOLED. Jeśli chodzi o przekątną ekranu to wybór będzie bardzo duży od 4 do 6 cali będą miały takie wyświetlacze

Pamięć

Jeśli chodzi o dostępną pamięć w tym przedziale cenowym można liczyć zazwyczaj na 16GB, niektóre urządzenia dostają również 32 GB pamięci. Standardowo można tą pamięć zwiększyć przez użycie karty pamięci.

Aparat

W tym budżecie nie znajdziemy sprzętu, który da bardzo wysoką jakość zdjęć, jednak coś na przyzwoitym poziomie uda się wybrać. Znajdziemy sprzęty, które mają 13 Mpx i pozwolą na zrobienie całkiem ładnych zdjęć.

Bateria

To co ważne to także czas pracy na baterii. W przypadku tych urządzeń mogłoby się wydawać, że nie będzie to dobry wynik, ale znajdziemy na rynku sporo urządzeń, na których będzie można cały dzień pracować bez ładowania. Przy takim budżecie ten wynik będzie już zadowalający dla użytkownika.

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty