loader
Popularne marki

Huawei - firma

Huawei to firma, która powstałą w małej rybackiej wiosce i rozwinęła się z jednoosobowej firmy firm do światowego molocha. Jeśli chce się poznać i zrozumieć historię Huawei trzeba będzie również poznać historię miasta Shenzhen, ponieważ jest to bezpośrednio powiązane. Huawei to firma, która postała w tym mieście bezpośrednio sąsiadującym z Hongkongiem.

To właśnie w Shenzhen mieści się największa z wszystkich 16 głównych siedzib firmy. Jednocześnie jest to kampus wielkości miasta, gdzie cały czas żyje i pracuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Mimo tego, że większości osób firma kojarzy się ze smartfonami i modemami to jednak firma ma dużo większe plany i celuje wyżej. W ciągu 30 lat doszło do ogromnej zmiany, ponieważ niewielka rybacka wioska Shenzhen zmieniał się w metropolię, która ma obecnie siedem milionów mieszkańców. 

W tym samym okresie czasu doszło również do tego, że firma Huawei, która działała jako lokalna firma, która handlowała przełącznikami sieciowymi urosła do wielkiej firmy z branży ICT i jednocześnie trzeciego co do wielkości producenta smartfonów zaraz po firmie Samsung i Apple, które są największymi graczami na rynku. Jak to możliwe, że w tak krótkim czasie do tego doszło? Historia tej firmy zaczęła się w 1987 roku, kiedy władze Chin otworzyły granicę tego małego miasteczka i doprowadziły do tego, że powstała specjalna strefa ekonomiczna.

Bezpośrednie graniczenie z Hongkongiem również miało znaczenie, ponieważ HongKong jako kolonia brytyjska rozwijał się szybciej niż komunistyczne Chiny. Warto zauważyć, że pomysł na Shenzhen był taki, by symulować działanie różnych innych gospodarek świata w ramach małego obszaru. Shenzhen było to swoiste laboratorium testowe. Okazało się między innymi, że ten eksperyment na tyle się udał, że został dalej rozszerzony na całe Chiny. W 1987 roku niewielka wioska stała się nagle miastem wielkiej możliwości, które zaczęło przyciągać firmy oraz ludzi z różnorakimi pomysłami. Tam właśnie powstało wiele różnych startupów i firm, które w ciągu trzydziestu lat rozrosły się do wielkich gigantów. Jedną z tych firm jest między innymi Huawei.

Produkty Huawei

Huawei 30 lat temu

Początki firmy Huawei to właśnie rok 1987. Na początku była to firma, która opierała się na eksporcie oraz imporcie różnego rodzaju dóbr pomiędzy Shenzhen oraz Hongkongiem. Były to przede wszystkim takie sprzęty jak przełączniki sieciowe związane z komunikacją. Po kilku latach firma zaczęła tworzyć swoje produkty i wtedy rozpoczął się jej rozwój. Przez pierwsze 10 lat swojej działalności firma działała na terenie Chin, pojawiała się w Pekinie czy Szanghaju. Przełom tysiącleci był dla firmy punktem zwrotnym.

Wtedy firma pierwszy raz wyszła ze swoimi produktami poza Chiny. W roku 1999 Huawei budowało sieci przesyłowe w Danii, a  w 2004roku trafiło do Stanów Zjedonocznych. Już w 2005 roku firma wyprzedziła w sprzedaży poza Chinami sprzedaż w kraju rodzimym. Dziś aż 64 procent sprzedaży realizowana jest poza Chinami. Przez te 30 lat wiele się zmieniło i obecnie Huawei to prawdziwy gigant na rynku urządzeń elektronicznych, zatrudnia ponad 150 tysięcy ludzi w 170 krajach świata. 

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty