loader
Popularne marki

LG - firma

Założycielem LG Corporation jest Koo In-Hwoi. Firma ta powstała 1 października 1958 roku. Wtedy także powstało pierwsze radio przygotowane przez tą firmę LG A-501, które trafiło do sprzedaży w kolejnym roku. W roku 1961 firma wprowadziła do sprzedaży pierwszy swój automatyczny telefon. Cztery lata później pojawiła się pierwsza lodówka tej marki a rok później również pierwszy telewizor, Kolejne lata to pojawienie się pierwszego klimatyzatora tej marki oraz pralek automatycznych.

W roku 1990 spółka ART.-B zdecydowała się na inwestycje części kapitału i tym samym w Polsce powstała również linia produkcyjna LG. Do roku 1995 firma działała pod nazwą Lucky LG Group, która oddawała wcześniejsze połączenie dwóch firm a więc Lucky Chemical Company oraz LG.Obecnie LG Group to czwarty pod względem wielkości podmiot przedsiębiorczy na terenie Korei Południowej, po Samsungu, Hyundaiu oraz SK Group. Firma zatrudnia około 140 tysięcy osób w 120 krajach na świecie.

Już poprzednim wieku obroty koncernu przekraczały 70 mld dolarów. Obecnie zajmuje się on głównie przemysłem energetycznym, chemicznym oraz telekomunikacją. Te ostatnie dwie dziedziny kojarzone z marką LG przemianowano w latach 90-tych minionego wieku na LG Electronics. I to właśnie one stały się wiodącą działalnością tego koncernu. Założona wspólnie z koncernem Royal Philips Electronics spółka LG Philips Displays to obecnie jeden z największych na świecie producentów matryc jakie używane są w telewizorach oraz monitorach komputerowych.

Telefon LG

W roku 2005 firma nawiązała współpracę z kanadyjskim Nortelem i od tego momentu postawiała mocno na produkcję oraz sprzedaż sprzętu telekomunikacyjnego. W listopadzie 1996 roku doszło do tego, żę LG Investment Holdings BV z siedzibą w Amsterdamie, członek koreańskiej LG Group przejął pakiet większościowy akcji Petrobanku SA. Jednak z powodu kłopotów na rodzimym rynku doszło do sprzedaży koncernowy Nordea AB. W roku 1997 spółka została także zarejestrowana w Polsce jako spółka z o.o. LG Electronics Polska.

Pierwszym prezesem był w Polsce Dong Woong Shin. Od stycznia 2006 roku prezesem jest Young Ik Lee. LG Electronics ma swoją fabrykę w Mławie (LG Electronics Mława Sp. z o.o. założona w 1999 r.). To właśnie tam montowane są doskonałe jakościowo odbiorniki telewizyjne. Zatrudnionych jest tam około 3 tysiące osób. W roku 2003 fabryka ta uzyskała zysk rzędu 28 milionów złotych. W roku 2005 doszło do podpisania kontraktu z gminą Kobierzyce koło Wrocławia.

W związku z tym na działce o powierzchni 275 hektarów  we wsi Biskupice Podgórne za pół miliarda euro budowane zostały fabryki ekranów ciekłokrystalicznych oraz chłodziarek. Razem z inwestycjami, które temu towarzyszyły całość kosztowało około miliard euro. Ogólnie jeśli chodzi o przychody spółki LG Electronics Wrocław mówi się, że były one na poziomie blisko 5 miliardów złotych. W tym samym roku 2012 spółka LG Electronics Mława zarobiła nieco ponad 4,3 mld złotych, z czego większość pochodziła ze sprzedaży produktów, tam przygotowywanych.

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty