loader
Smartfony z Chin

Smartfony z Chin

Mniej znane urządzenia prosto z chin, prawie jak flagowce – tak można powiedzieć o licznych smartfonach z kraju Środka, które na naszym rynku się pojawiają. Pewnie nadal wielu osobom chińska myśl techniczna kojarzy się z nielegalnym kopiowaniem wzorów, które wypracowane są przez innych. W świecie smartfonów takie podpatrywanie i rozwijanie innych pomysłów wydaje się nie tylko rozwiązaniem racjonalnym, ale zrozumiałym.

Takim przykładem stylistycznego trendu, który się przenosi może być moda na stosowanie wyższych ekranów z proporcją boków 2:1, a także dążenie do tego, by w miarę możliwości maksymalnie uszczuplać ramki urządzeń. Mniej interesującym rozwiązaniem wydaje się być pojawienie się urządzeń z wycięciem na górze ekranu, które pojawiło się w iPhone X i szybko stało się popularne. O ile nie ma zaskoczenia, że idą za tym mniej znani producenci, o tyle takie rozwiązania stosują już tacy producenci jak Huawei czy Asus, którzy jak się wydają mają wypracowane już swoje charakterystyczne wzornictwo.

Zeszły rok jednak minął pod wzornicze dyktando innych urządzeń a mianowicie Samsunga Galaxy S8 oraz Xiaomi Mi Mix, który potem został zastąpiony przez model Mi Mix 2. Samsung spopularyzował wydłużone oraz zagięte na bokach ekrany o zaokrąglonych rogach i można mówić to z pełną świadomością iż miesiąc przed premierą na rynku pojawił się takż LG G6, który miał podobne rozwiązanie. Firma Xiaomi zaproponowała zaś urządzenie, które w ogóle nie ma górnej i bocznej ramki, a także ma umieszczoną przednią kamerę poniżej ekranu.

Dobre chińskie telefony

To posunięcie miało pozwolić na unikanie rozwiązań podobnych do wycięcia jakie zrobiono w iPhonie. Jednocześnie jednak okazało się jednak, że w praktyce nie było to do końca wygodne rozwiązanie. Oba wspominane urządzenia na tyle zmieniły rynek smartfonów, że zaczęło się na nim pojawiać sporo urządzeń, które miały wzorniczo nawiązywać do tych sprzętów. Jednocześnie można było za nie płacić ułamek ceny oryginałów. Warto zobaczyć ten temat dokładniej, ponieważ mamy na naszym rynku coraz więcej mało znanych chińskich urządzeń, które dostępne są w Polsce i mają polskiego dystrybutora, dzięki czemu np. nie trzeba ich samodzielnie odsyłać do serwisu, gdy coś się będzie z nimi działo. Można tutaj mówić o takich urządzeniach jak między innymi Bluboo S8, Ulefone Mix, Umidigi Crystal, a także nieco bardziej rozwinięte pod kątem stylistycznym modele takie jak: Umidigi S2 oraz Ulefone Gemini Pro.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o plus wynikające z zainteresowania chińskimi urządzeniami to fakt, że za około 1/3-1/4 ceny flagowca można przy niewielkich ustępstwach uzyskać bardzo dobre urządzenie, które będzie pozwalało na komfortową pracę. Najczęściej będzie można liczyć na dobre części a minusy będą dotyczyć wykonania i zastosowanej obudowy. Jeśli ktoś w tym zakresie będzie jednak skłonny do ustępstw może liczyć na zadowalające urządzenie. Jeśli ktoś nie chce eksperymentować z markami na naszym rynku nieznanymi również może liczyć na dobre urządzenia z Chin a mianowicie średniaki jakie przygotowuje dla klientów Huawei czy też Xiaomi. 

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty