loader
Porady

Jaki smartfon wybrać, jaki system najlepszy?

Smartfon to nieodłączny element życia codziennego wielu osób. Telefony, które mają zaawansowany system operacyjny i wiele różnych funkcji praktycznie wypadły tradycyjne komórki. Jednak mnogość modeli w różnych cenach i różnych stopniach zaawansowania może osobom , które nie są w temacie przysporzyć sporo kłopotów przy wyborze. Do tego na sklepowych półkach znajdziemy aż trzy systemy operacyjne, które dominują na rynku. Wiele osób zastanawia się jakie z nich wybrać do swojego sprzętu. Pojawia się więc pytanie o to jaki sprzęt wybrać, gdy chodzi o zastosowany system operacyjny czy najlepiej Android, Windows czy może zdecydować się na iOS. To pytanie dość trudne, każdy z nich ma wady i zalety, trzeba sobie dobrze rozważyć jaki spełni najlepiej oczekiwania danego użytkowanika i będzie odpowiadał jego potrzebom.

Android

To obecnie system, który jest najbardziej rozpowszechniony oraz najchętniej wykorzystywany przez producentów. Można będzie go znaleźć w wielu konstrukcjach topowych i tych budżetowych. Dzięki otwartości systemu producenci tworzą swoje nakładki, w których dodają aplikacje i modyfikacje dla użytkowników. Jedni uważają, że to zaleta inni, że wada. Pojawiają się także urządzenia, które otrzymują czysty system i one cieszą się sporą popularnością. To idealny system dla osób, które chcą mieć duże możliwości konfiguracji swojego urządzenia. Sprzęty z tym system takie możliwości za sobą niosą, dlatego warto pod tym kątem podejmować decyzję i wybierać Androida. Jeśli chodzi o wersje mamy oczywiście różne opcje i tutaj najlepiej decydować się na jak najnowszą wersję, ponieważ wtedy system będzie najbezpieczniejszy dla użytkowników.

iOS

iOS

To system możliwy do zastosowania tylko na urządzeniach z logo Apple. Firma nie udziela bowiem licencji innym producentom na użytkowanie jej systemu. Dzięki temu urządzenia, które działają pod kontrolą tego systemu zawsze działają bez zarzutu, gdyż są dopasowane do wymagań i odwrotnie. Dzięki temu można mówić o idealnym zoptymalizowaniu takich właśnie urządzeń. To system, który będzie wybierany przez osoby, które z ekosystemem marki są już jakoś powiązane. Jeśli ktoś ma inne urządzenia tego producenta, to na pewno również iPhone i ten system będzie dla niego odpowiedni.

Windows Phone

System od Microsoft łączy pewne cechy systemu iOS a takżę Androida. Jak na razie jeszcze to młody system, który dopiero buduje swoją pozycję na rynku, jednak z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie. Charakterystyczne kafelki niektórym się podobają innym nie. Obsługa systemu różni się od iOS a także od Androida ale jednocześnie można powiedzieć, że to kwestia przyzwyczajenia do pracy na tym systemie. Natomiast można powiedzieć, że system na telefonie jest inny niż ten na tablecie. To przede wszystkim dobra opcja dla wszystkich osób, które chcą mieć szybki system a jednocześnie nie mają tak dużego budżetu, by kupować urządzenie pod kontrolą iOS. Minusem jest to, że mało jest aplikacji wspierających ten system i tu trzeba czekać na poprawę. 

Czytaj nasz poradnik o wyborze smartfona na dragonist.pl >>

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty