loader
Popularne marki

Samsung: jaka to firma?

Samsung Group to jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych, która zrzesza firmy produkujące i usługowe a także instytucje finansowe. Firma powstała w 1938 roku założona przez Lee Byung-Chula, jako firma eksportowa. Szybko jednak rozwinęła i rozszerzyła swoją działalność na inne dziedziny. Wystarczyło trzy dekady i grupa powiększyła swoją działalność w różnych dziedzinach pojawiła się w przetwórstwie rolnym i spożywczym, zajęła się tekstyliami, ubezpieczeniami, papierami wartościowymi i sprzedażą detaliczną.

W latach 60 tych minionego wieku pojawiła się w przemyśle elektronicznym. Po tym jak zmarł jej założyciel  roku 1987 zdecydowano o podziale firmy na cztery biznesowe grupy: Grupę Samsung, Shinsegae, CJ Group oraz Hansol Grupa Samsung, która dawniej była konglomeratem zatrudnia obecnie ponad 400 tysięcy osób na całym świecie w ramach przemysłu samochodowego, elektronicznego, chemicznego, lotniczego, stoczniowego, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki czy w zakresie prac budowlanych i projektowych.

Po kryzysie finansowym na rynku azjatyckim oddziały zajmujące się poszczególnymi dziedzinami są osobnymi firmami i podlegają grupie Samsung. Firma Samsung Electronics to największy członek Grupy, jedna z największych firm elektronicznych na świecie. Powstała w 1969 roku w mieście Taegu i obecnie zatrudnia już ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach. Obrót firmy to ponad 100 miliardów dolarów. To jedna z 10 najlepszych marek na świecie. W latach 90tych minionego wieku firma Samsung stała się wielką międzynarodową korporacją, która była liderem w zakresie produkcji podzespołów elektronicznych.

Nowoczesny smartfon

We wrześniu 1993 roku Samsung Construction dostał zlecenie na budowę jednej z dwóch wież Petronas Towers w Kuala Lumpur. Również ta firma zajmowała się budową najwyższej budowli wieży Burdż Chalifa w Dubaju. To co dla firmy bardzo ważne to fakt, że nawet kryzys finansowy na rynku azjatyckim w latach 1997-1998 nie doprowadził do jej upadku ani pogorszenia działalności w przeciwieństwie do innych firm, które w tym okresie miały problemy. Dotyczyło to również innych firm z Grupy jak np. Samsung Motor Co, która to została sprzedana koncernowi Renault.

Natomiast to właśnie Samsung Electronics stała się tą marką, która zaczęła się bardzo dynamicznie rozwijać i co za tym idzie stała się prawdziwym liderem grupy Samsung a także wytwórców półprzewodników. Wyprzedziła w tym zakresie działalności największego konkurenta lidera w tej właśnie branży a więc firmę Intel. Samsung Electronics stał się bardzo silnym konkurentem dla firm z Japonii, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych i firm z Doliny Krzemowej. Rozwinął głównie produkcję układów pamięci DRAM, pamięci flash, lodówek, odtwarzaczy DVD. Firma chciała podwajać sprzedaż i osiągać pozycję lidera na rynku  produkcji 20 produktów z takiej grupy już do roku 2010.

Obecnie firma jest między innymi wiodącą marką na rynku jeśli chodzi o produkcję ekranów LCD oraz nowoczesnych telefonów komórkowych. Ze względu na bardzo szeroki zakres prowadzonej działalności firma budzi duże kontrowersje, jeśli chodzi o kwestie związane z prawem patentowym. Między innymi w grę wchodzi spór z firmą Fujitsu o pierwszeństwo w opracowaniu technologii wyświetlaczy LCD. Obecnie firma znajduje się w gronie 20 najbardziej wartościowych firm na świecie. 

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty