loader
Porady

Smartfon dopasowany do potrzeb seniora

Bardzo często można spotkać się z telefonami dla seniorów, czyli z klasycznymi telefonami z dodatkowymi udogodnieniami. Nie należy jednak kojarzyć telefonów dla seniorów tylko z takimi rozwiązaniami. Seniorzy mogą sięgać także po smartfony. Pozostaje jedynie pytanie, które z nich są dla nich najbardziej odpowiednie?

Najważniejsze kwestie    

Wybór telefonu dla absolutnie każdej osoby to kwestia wysoce zindywidualizowana. Innymi słowy, każdy będzie potrzebował czegoś trochę innego i coś trochę innego będzie dla niego priorytetem. Tym niemniej, w przypadku seniorów można wskazać trzy podstawowe kwestie, wokół których warto jest zogniskować nasze rozważania:

System operacyjny; Ekran; Bateria i jakość wykonania. Są to oczywiście tylko najważniejsze tematy, a nie jedyne kwestie, nad którymi trzeba się pochylić, ale na pewno są one najistotniejsze.

System operacyjny    

Typowe dyskusje odnośnie systemu operacyjnego skupiają się głównie na tym, czy lepszy jest android, cyz lepiej jest stawiać na rozwiązania iOS. Reszta propozycji to nisza i określenie ich  ten sposób to wręcz gloryfikacja. W telefonie dla seniora nie ma jednak aż takiego znaczenia, który z tych dwóch systemów zostanie wybrany. Każdy z nich punktu widzenia seniora jest naprawdę taki sam i nie interesuje ich nic z tego, co rozpala większość dyskutantów.    

W telefonie dla seniora konieczna jest prostota i łatwość obsługi. Ta często jest związana po prostu z przyzwyczajeniem. Dlatego jeśli senior nauczył się już korzystać z jednego systemu, nie ma powodu, by go zmieniać na coś innego.  Inna sprawa to specjalne ułatwienia dla seniora. Coraz więcej telefonów posiada specjalne szybkie funkcje, które pozwalają na uruchomienie najważniejszych dla danej osoby zadań poprzez jedno lub dwa dotknięcia ekranu. Jest to dobra rzecz dla seniora, który nie chce wielu możliwości.

Ekran

Wielkość i jakość ekranu są dla seniora ważne, ponieważ niemal na pewno posiada on problemy ze wzrokiem. Istotna jest też jasność, ponieważ odpowiada ona za jakość widzenia przy silnym oświetleniu, ale najistotniejsze są same cale ekranu, jak również to, czy rozdzielczość jest wystarczająca. Mała plamka to lepsza ostrość obrazu, a tego nie da się przecenić.Jakość wykonania    

Ruchy seniorów są często niezgrabne, przez co mają oni tendencję do upuszczania telefonów oraz do ich niezbyt delikatnej obsługi. Dlatego telefon musi być naprawdę dobrze wykonany, a najlepiej jest go jeszcze od razu zabezpieczyć. Wszelkie nowości typu zagiętego ekranu to proszenie się o problemy.    

Warto jest zwrócić bardzo baczną uwagę także na baterię, gdyż senior nie jest zainteresowany ciągłym sprawdzaniem naładowania baterii, a wyładowany telefon to dla niego bardzo poważny kłopot. Dlatego duża bateria i najlepiej także techniki szybkiego ładowania to rozwiązania bardzo przydatne dla seniorów i ich sposobu wykorzystywania smartfonów.    

Aparat, głośniki, nawigacja i inne kwestie też są ważne, jeśli dana osoba planuje z nich korzystać.

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty