loader
Testy i recenzje

iPhone X kontra iPhone XS – czy warto wymienić na nowszy model?

iPhone XS trafił do sprzedaży i zajął miejsce iPhone X. Warto sprawdzić czy wymiana tego produktu na nowszy model jest dobrym pomysłem. Apple co roku pokazuje nam nowe telefony ze swojej strony. Zazwyczaj działa to na zasadzie tik-tok.Telefon z nowym numerem wprowadza design natomiast urządzenie z literką S wprowadza nowe podzespoły.

Po rewolucji z zeszłego roku a więc nowej bryle z wyświetlaczem OLED i bezramkowym ekranem notch i po skanerze twarzy FaceID przyszła pora na nowe urządzenie iPhone XS i te mniej widoczne usprawnienia w tym sprzęcie.

Co nowego?

W tym roku topowy model przygotowany przez Apple sprzedawany jest w dwóch odmianach. Model ma te same rozmiary i parametry co iPhone X a poza tym pojawił się także nieco droższy XS Max, który ma wyświetlacz aż 6,5 cala a także rozdzielczość 2668 na 1242 pikseli. Podstawowy model XS ma nieco lepszą formę wyświetlacza niż model X. Lepiej radzi sobie z wyświetlaniem kolorów, ale to nadal 5,8 cala i panel OLED ze wsparciem HDR. Nie brakuje oczywiście notcha a wiec wycięcia na przednią kamerę, głośnik oraz czujniki.

Nowa generacja w Face ID

Jedną z nowości w tym urządzeniu jest także nieco usprawnione Face ID. Skany wykonywane są znacznie szybciej, a telefon Apple znacznie rzadziej niż iPhone X informuje o ponownym skanowaniu twarzy i znacznie rzadziej będzie wymagał wpisywania kodu. Urządzenie wykorzystuje nowoczesne rozwiązanie w postaci biometrycznego zapisania twarzy zamiast czytnika linii papilarnych. Urządzenie wykorzysta w trakcie pracy specjalny projektor, który rzuca na twarz posiadacza 30 tysięcy kropek w podczerwieni i kamerę True Depth, która analizuje rysy twarzy. Na podstawie takiego skanu system podejmuje decyzję o tym czy użytkownik jest zautoryzowany.

iPhone XS

Nowy iPhone, nowy procesor

W tym roku mamy taką samą bryłę urządzenia, ale poprawione zostały najważniejsze podzespoły. Pojawił się nowy procesor, sześć rdzeni i 4 GB RAM. Procesor wykonany w procesie technologicznym 7nm radzi sobie świetnie i be wątpienia jest dużą siłą tego urządzenia. Telefony występują w dwóch wersjach mogą mieć 64 GB albo 256 GB pamięci. W przypadku iPhone XS pojawiła się także wersja 512 GB.

iPhone XS ma nowy aparat fotograficzny

To urządzenie, które sprawdza się doskonale również w robieniu zdjęć. Producent przebudował bowiem główny aparat i tym samym uzyskujemy lepsze zdjęcia. Większa matryca zostaje głębiej osadzona, kadry są nieco szersze. Dzięki sztucznej inteligencji wprowadzony został także smart HDR. Domyślnie włączony, dlatego można oczekiwać, że zdecydowanie poprawi się w ten sposób jakość stworzonych zdjęć.

Inne nowości w smartfonie iPhone XS

Najważniejsze nowości to właśnie procesor a także poprawiony aparat fotograficzny. Na tym jednak zmiany się nie kończą. Poprawione zostało między innymi uszczelnienie obudowy, można go zanurzyć nawet do 2 metrów na pół godziny. Urządzenie jest także odporne na inne ciecze jak piwo czy soki. Posiada także nowy moduł LTE, który pozwala osiągać lepszy, szybszy transfer danych. Niestety rozczarowuje pojemność akumulatora, który nie daje szans na dłuższą pracę.

Kategorie

Popularne

Znajdź swój wymarzony telefon komórkowy na dragonist.pl!

Oferta sklepu draginist.pl jest wyjątkowo rozbudowana. Składają się na nią nie tylko najlepsze smartfony, ale i telefony najprostsze w obsłudze, pochodzące z kolekcji najbardziej znanych marek. Klienci mogą też liczyć na spory wybór tak w zakresie parametrów, jak i cen.

Telefon tradycyjny, czy nowoczesny?

O tym, jaki aparat wybrać, najczęściej decyduje to, kto będzie z niego korzystał. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to model, który okaże się rzeczywiście satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, można zatem zdecydować się zarówno na smartfon posiadający duży, dotykowy wyświetlacz, jak i na niewielką komórkę, która jest wyposażona w klasyczną, wypukłą klawiaturę. Najbardziej nowoczesne telefony sprawdzają się zresztą nie tylko podczas klasycznych rozmów oraz pisania sms-ów. Dziś można je wykorzystywać także do surfowania po necie i grania.

Najlepsze smartfony w Kielcach!

Dragonist.pl to sklep, w którym na ogromny wybór można liczyć także wówczas, gdy interesują nas konkretne parametry konkretnych modeli. Można tu więc znaleźć nie tylko smartfony o pojemnych bateriach, ale również takie, które najbardziej przydadzą się osobom kochającym robienie selfie. Dziś w ofercie znajdują się zarówno rozwiązania firmy iPhone, jak i te, które pochodzą z kolekcji innych uznanych firm takich, jak choćby HTC, Samsung, Nokia oraz Sony. Warto więc sprawdzić najlepsze modele, porównywać ich ceny i korzystać z pojawiających się regularnie promocji. Telefon można kupić w sklepie EURO RTV AGD, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamówić go online.

Nowe posty